Tynk mozaikowy z brokatem

Jako producent tynków mozaikowych prezentujemy Państwu naszą realizację z użyciem tynku mozaikowego który zawiera brokat.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, elewacja waszego domu może wyglądać zjawiskowo.

Tynk mozaikowy z brokatem to klasyczny tynk mozaikowy wzbogacony o dodatek brokatowy, który dodaje mu faktury i wzbogaca efekt wizualny. Tego typu zaprawa może być wykorzystywana do wykonywania do nakładania dekoracyjnych powłok zarówno na zewnątrz jak wewnątrz budynków dodając im eleganckiego i subtelnego uroku.

Tynk mozaikowy z brokatem produkowany jest z połączenia silikonowo-akrylowej masy żywicznej z naturalnym kruszywem oraz brokatem. Dzięki zastosowaniu żywicy nie chłonie wilgoci i pozwala na szybkie jej odparowanie. Jest wysoce odporny na działanie czynników atmosferycznych i łatwy w utrzymaniu, z tego też powodu doskonale nadaje się do dekoracji a jednocześnie ochrony miejsc szczególnie narażonych na różnego typu zabrudzenia. Świetnie sprawdza się w roli podmurówek czy zabezpieczenia ścian w miejscach szczególnie narażonych na kontakt z domownikami czy zwierzętami domowymi.
Tynk mozaikowy z brokatem to także doskonały sposób na dekoracyjne wyeksponowanie takich elementów jak:

  • gzymsy,
  • cokoły,
  • kominki,
  • glify,
  • słupki ogrodzeniowe.

Idealnie nadaje się również do wykańczania ścian w takich miejscach jak klatki schodowe, ściany restauracji, szkół, sklepów ale także ściany w przedpokojach, kuchni czy łazience. Jako, że jest to produkt uniwersalny można go stosować w zasadzie w dowolnym miejscu na typowe podłoża budowlane: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne czy gipsowe.

Tynk mozaikowy z brokatem nie ustępuje w żadnej mierze walorom standardowego tynku mozaikowego. Dzięki wysokiej elastyczności i odporności można go swobodnie czyścić bez obaw o uszkodzenie.

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju tynków jest możliwość wyboru koloru spośród szerokiej ich gamy z dostępnych wzorników. Pozwoli to bez problemu dopasować go do zamysłu kolorystycznego budynku oraz wnętrz i wkomponować w ogólny design. Dzięki dodatkowi w postaci brokatu finezyjnie podkreśli zarówno drobne elementy jak i większe powierzchnie. Brokat doskonale odbija światło, przez co łatwo uzyskać efekt gry świateł na powierzchni.

Tynk mozaikowy z brokatem nakłada się dokładnie tak samo jak standardowy tynk mozaikowy (zapraszamy do zapoznania się z instrukcją nakładania tynku mozaikowego). Przed nałożeniem należy zadbać, by podłoże było suche, równe, oczyszczone z kurzu i zabrudzeń, tłuszczów czy olejów. Dopiero tak przygotowaną powierzchnię powinno się zagruntować, a masę tynku mozaikowego z brokatem dokładnie wymieszać w celu uzyskania jednorodnej masy. Dla uzyskania niejednolitej struktury tynku, masę należy nakładać równomiernie na całej wykonywanej płaszczyźnie, a wyrównywanie wykonywać najlepiej w jednym kierunku. Tak nałożony tynk mozaikowy z brokatem z pewnością będzie służył lata i doskonale wyeksponuje miejsca i elementy na których nam zależy.